Контакт-центр (0332) 280-104
 
Контакт-центр (0332) 280-104

Новини

26.12.2017 / 14:28

22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки

Потреба в повірці газових лічильників постійно зростає. За останні 5 років встановлено більше 3000 побутових лічильників. Зараз в області понад 30 тис домогосподарств користуються лічильниками з уже простроченою періодичною повіркою. Але діючі тарифи не дозволяють надавати споживачам послугу в потрібному обсязі.
Сервісний центр повірки лічильників ПАТ "Волиньгаз" у Ковелі Сервісний центр повірки лічильників ПАТ "Волиньгаз" у Ковелі ФОТО: ПАТ "Волиньгаз"

Зараз у Волинській області встановлено 203 тис. газових лічильників. Щорічно ПАТ «Волиньгаз» проводить повірку 23 тис. газових лічильників. Щодня в середньому  фахівці демонтують півсотні лічильників для проведення періодичної повірки. Якщо є позапланові демонтажі, то  ця цифра може збільшуватись і сягати близько сотні штук.

У лабораторії ПАТ “Волиньгаз” є гостра потреба в модернізації установок з повірки побутових роторних та промислових лічильників газу у зв’язку з їх постійним вдосконаленням. Непоодинокими є випадки ускладнення проведення вхідного контролю нових електронних лічильників через відсутність необхідного сучасного програмного та апаратного забезпечення.

Підприємству не вистачає обладнання та кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі. Аби надолужити прострочені повірки підприємству потрібно встановити 2 додаткових спецустановки. Однак НКРЕКП не врахувала пропозицію компанії закласти кошти для закупки додаткового обладнання в інвестпрограму на наступний період.

«Для точного обліку природного газу кожен лічильник підлягає перевірці його метрологічних характеристик. За статистикою, повірку не проходять 18 % лічильників мембранного типу і 92 % роторного. І майже в усіх випадках ми фіксуємо похибку в бік зменшення. Тобто, всі ці прилади в тій чи іншій мірі недораховують споживання, звідси розбаланси й недоплати. Тому з кожним роком ми намагаємося нарощувати темпи повірок», - зазначив технічний директор Сергій Галянт.

Упродовж останніх двох з половиною років тарифне фінансування повірок у зв`язку зі збільшенням кількості лічильників не переглядалося. Однак найгострішою проблемою на сьогодні залишається заміна непридатних приладів, що знаходяться у власності споживачів.

Лише цього року ПАТ «Волиньгаз» має замінити 2 тис. таких лічильників. Але на сьогодні в тарифі облгазу такої статті не передбачено. Неодноразові пропозиції до Нацкомісії включити ці витрати в інвестпрограму компанії були відхилені.

Джерело: