Контакт-центр (0332) 280-104
 
Контакт-центр (0332) 280-104

Новини

11.07.2018 / 14:19

Оператор ГТС штучно створив мільйонні борги «Волиньгазу»

Оператор ГТС штучно збільшив заборгованість за природний газ для виробничо-технологічних потреб. «Укртрансгаз» неправомірно застосував до компанії коефіцієнт компенсації обчислення обсягів відібраного ресурсу. Сума сумнівно нарахованого боргу станом на 01.06.2018 року становить 74,8 млн. грн.
Оператор ГТС штучно створив мільйонні борги «Волиньгазу» ФОТО: 104

Компанія «Укртрансгаз» неправомірно здійснила нарахування з застосуванням коефіцієнту 1,2 замість 1. Це пряме порушення умов договору на транспортування газу, укладеного між Оператором ГТС та ПАТ «Волиньгаз». Відповідно до його умов, до небалансу, що виник у межах 5% від обсягу газу, відібраного з газотранспртної системи не повинен застосовуватися підвищуючий коефіцієнт.   

Наприклад, у квітні до ГРС ПАТ «Волиньгаз» надійшло 19,235 млн.куб.м природного газу. Фактичний обсяг ВТВ становить 0,866 млн. кубометрів, що становить менше, ніж 5% від обсягу газу,  відібраного з газотранспортної системи. Однак, «Укртрансгаз» неправомірно застосував коефіцієнт для обчислення обсягів компенсації.

«Ми вважаємо такі дії Оператора ГТС, а також проведений ними перерахунок у травні минулого року за попередній період, нічим іншим, як довільним тлумачення норм чинного законодавства, зокрема Кодексів газотранспортних та газорозподільних систем, - говорить комерційний директор ПАТ «Волиньгаз»  Андрій Карпомиз. - Таку ж позицію підтримує й державний регулятор НКРЕКП, який надав письмові роз’яснення щодо ситуації, що виникла між учасниками ринку. Ми сподіваємося, що остаточну крапку в цій ситуації поставить суд, який має прийняти до уваги всі обставини справи».

Регулятор наголосив на тому, що таке коригування Оператором ГТС коефіцієнта компенсації в сторону збільшення не відповідає чинному законодавству і може розглядатися як порушення Закону України «Про ринок природного газу».

 АТ «Волиньгаз» неодноразово звертався до Оператора ГТС та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  з проханням роз’яснити ситуацію, що виникла. Станом на червень поточного року компанія отримала два листи-роз’яснення від державного регулятора НКРЕКП, які свідчать про незаконність дій Оператора ГТС.

 

Джерело: