Контакт-центр (0332) 280-104
 
Контакт-центр (0332) 280-104

Новини

29.11.2018 / 14:13

У 2019 році обслуговування внутрішньобудинкових газових систем буде здійснюватись на підставі договорів

З 1 травня 2019 року обслуговування внутрішньобудинкових газових систем буде здійснюватися тільки на підставі укладених договорів. Власники, балансоутримувачі або орендарі житла повинні самостійно вибрати компанію, яка буде здійснювати технічне обслуговування газових приладів і внутрішньобудинкових мереж. Це може бути ПАТ «Волиньгаз», і будь-яка інша організація, що має відповідні дозвільні документи на виконання таких робіт. Раніше такі роботи проводилися ПАТ«Волиньгаз» за затвердженими графіками в рамках планового технічного обслуговування (ПТО) згідно з Наказом ДАХК «Укргаз» №35 від 30.07.1997р.
Служба внутрішньобудинкового обладнання та ПТО прочищає пальник газової плити Служба внутрішньобудинкового обладнання та ПТО прочищає пальник газової плити ФОТО: 104.ua

Відтепер, у зв'язку зі скасуванням цього Наказу і згідно з чинним Кодексом газорозподільних систем, ці роботи будуть проводиться виключно на договірній основі. Відповідно до Закону “Про житлово-комунальні послуги” для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи здійснюватиме технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначатиме центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

Договір укладається на основі акту розмежування, в якому чітко вказується межа балансової належності газопроводів.

ПАТ «Волиньгаз» як і раніше, буде відповідати за безпечне функціонування газових мереж і об'єктів, які знаходяться в нього на балансі. А за технічний стан всіх внутрішньобудинкових газопроводів та газових приладів тепер нести відповідальність буде балансоутримувач.

«Локалізація та ліквідація аварійних ситуацій внутрішньобудинкової системи газопостачання та дворових газопроводів побутового споживача, які можуть призвести до нещасного випадку, здійснюються аварійно-диспетчерськими службами Оператора газорозподільної мережі цілодобово та за його рахунок. У разі виявлення порушень обслуговування систем газопостачання ПАТ «Волиньгаз» зобов’язане відключити аварійний об’єкт від газопостачання, ремонтні роботи щодо їх усунення здійснює суб’єкт господарювання, з яким у балансоутримувача буде укладено договір. Крім того, з початку 2019 року ПАТ «Волиньгаз» має право обмежити газопостачання на обєкти, в яких ці договори не будуть укладені», - зазначив директор технічний ПАТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

Зі списком організацій, що мають дозвіл на проведення робіт з обслуговування газових мереж, можна ознайомитись на сайті Держгірпромнагляду України в розділі «Інформаційна система «Реєстр дозволів». Від якісного і своєчасного обслуговування внутрішньобудинкових газових систем безпосередньо залежить безпека всіх мешканців будинку.

Тож, власник будинку (управитель) відповідає за безпечну експлуатацію обладнання та мережі в приміщенні. Власник квартири відповідає за безпечну експлуатацію газових мереж у своїй квартирі. Також обирає компанію та укладає договір на обслуговування внутрішньоквартирних мереж.  

Довідка: За кордоном, наприклад, у Польщі, вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж формується виходячи з попиту-пропозиції, тобто, на ринкових принципах. Оператор ГРМ з’являється лише в двох випадках. По-перше, якщо у власника немає договору на обслуговування мережі із сервісною компанією - для того, щоб відключити газ на вході в будинок. І по-друге, для того, щоб перекрити подачу газу в разі якщо повідомили про витік у будинку. А усуненням неполадок у внутрішньобудинковій мережі займається вже сервісна компанія.

Джерело: