Контакт-центр (0332) 280-104
 
Контакт-центр (0332) 280-104

Новини

18.01.2017 / 09:56

За рік ПАТ «Волиньгаз» безкоштовно повірило понад 18 тисяч лічильників газу своїх клієнтів

Протягом 2016 року ПАТ «Волиньгаз», спільно з представниками Державного підприємства "Волиньстандартметрологія" повірило більше 18 тис побутових лічильників газу. Під час повірки фахівцями було виявлено 5 тис приладів обліку, які через зношеність та пошкодження не гарантували споживачам точні данні про обсяги використаного газу.
Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів,  незалежно від форм власності та виду діяльності Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів, незалежно від форм власності та виду діяльності ФОТО: ПАТ "Волиньгаз"

Нині на Волині нараховується понад 195 тис домоволодінь побутових користувачів блакитного палива, які  облаштовано лічильниками газу. Достовірний обліку палива може забезпечити лише повірені прилади обліку з підтвердженими метрологічними характеристиками. Тому кожні 8 років, їх необхідно повіряти, адже відхилення від допустимої похибки призводить до неточних показань і нарахувань та як наслідок  - до необ’єктивного обліку енергоресурсу.

З понад18 тисяч повірених лічильників у 2016 році, більше 5 тисяч були визнані непридатними до подальшої експлуатації через невідповідність метрологічних характеристик вимогам нормативних та експлуатаційних документів.

«Лічильник газу є складним обчислювальним механізмом та з часом має здатність давати неточні показання, адже при експлуатації робочі деталі зношуються. Тому у разі виявлення підозр, що лічильник працює незадовільно або ж що підходить термін його повірки, споживач може самостійно звернутися із заявою до Центру обслуговування клієнтів «Волиньгазу» для перевірки роботи лічильника аби упевнитись що прилад працює правильно та нараховує той обсяг газу, який споживається», - пояснює технічний директор ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Періодична повірка приладів обліку газу ПАТ «Волиньгаз» проводиться для побутових споживачів безкоштовно. Якщо за результатами повірки порушень або відхилень в роботі приладу не виявлено, то він вважається придатним до експлуатації і його повертають споживачу.  

Як показує практика,  у переважній більшості в ході періодичної повірки вибраковуються лічильники роторного типу. Передусім це пов’язано з відносно нетривалим, у порівнянні з мембранним механізмом, терміном експлуатації, а також з механічною зношеністю складових лічильника. Несправності в роботі приладу також можуть спровокувати неправильні або погані умови експлуатації (вологе повітря, температурні коливання, тощо).

Однак, іноді і самі споживачі намагаються вивести із ладу свої прилади обліку. Так,  під час проведення планових повірок лічильників, у 2016 році було виявлено 37 фактів втручання самими споживачами у роботу лічильника. Інформацію про те, як «обдурити» прилад оприлюднюють навіть засоби масової інформації, на сайтах розміщується реклама про магніти чи інші засоби, які нібито можуть допомогти споживачу зекономити. Між тим, фахівці «Волиньгазу» зауважують: випадки втручання у механізм легко фіксуються під час зняття приладів для перевірки у лабораторії, а розрекламовані способи не дають жодного позитивного ефекту для споживача та не здатні допомогти приладу проводити обчислення на користь зменшення.

 Натомість, наслідки втручання у роботу лічильника можуть обійтися нечесним споживачам подекуди в десятки разів дорожче за вартість фактично спожитого природного газу. При виявленні факту втручання в роботу лічильника саме споживач буде змушений оплатити вартість експертизи, зняття/встановлення приладу та відшкодувати збитки, завдані газорозподільному підприємству. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку відповідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж та може сягати десятків тисяч гривень.  Окрім того, втручання у роботу лічильників може стати причиною нещасних випадків, адже будь-яке пошкодження системи газопостачання може призвести до аварійних ситуацій та загрожувати життю та здоров’ю мешканців усього будинку.