Контакт-центр (0332) 280-104
 
Контакт-центр (0332) 280-104

Новини

21.12.2017 / 10:34

Життя поставило дві п’ятірки “Волиньгазу”

Головний офіс ВАТ "Волиньгаз" Головний офіс ВАТ "Волиньгаз" ФОТО: ПАТ "Волиньгаз"

Історія “блакитного” вогнику на Волині  

У грудні минає 55 років, відколи в місті Луцьку газифікували перші чотири будинки по нинішньому просп. Волі, 7, 9, 11 та 13. Того знакового для Волині дня, 31 грудня біля приміщення обласного драмтеатру, незважаючи на двадцятип’ятиградусний мороз, зібралося чимало містян.

А історія газифікації волинською краю розпочалась дещо раніше - із введення в експлуатацію унікального газопроводу Дашава-Мінськ-Рига. Саме з Дашави беруть свій початок перші в Україні газопроводи. Один із них в кінці 50-х років став енергетичною магістраллю для  Волині.

На початку волиняни користувались зрідженим газом у балонах. Його привозили з газопереробного заводу міста Борислав Львівської області вантажівками. На околиці обласного центру Волині в 1956 році при облкомунгоспі відкрили першу Луцьку дільницю постачання скрапленого газу, в якій працювали 4 робітники. Згодом створили міжобласну контору, і населення отримувало вже втричі більше газу, а виробнича потужності станції на той час становила понад 12 тисяч тонн зрідженого газу (1970 рік). Газові балони  розвозили вже не тільки по Волині, а й Житомирщині, Львівщині, Хмельниччині, Рівненщині та Тернопільщині.

Сучасна Волинь: перспективи газифікації і досягнення

Упродовж 55 років газове господарство поступово модернізували. На території області прокладені магістральні газопроводи Івацевичі-Долина, Дашава-Мінськ,  Турійськ-Рівне-Азот, від яких зроблені відводи і діють 38 ГРС (газорозподільні станції). На Волині газифіковано 10 міст, 16 смт., 637 сільських населених пунктів.

Основною сферою діяльності ПАТ "Волиньгаз" є розподіл природного газу. На сьогодні загальний рівень газифікації області становить майже 70% - з них забезпечено газом 92 % міських осель, та  43 % в селах.  Компанія відповідальна за те, щоб “блакитний” вогник надходив до осель понад 240 тисяч споживачів безаварійно та безперебійно. Споживачів у районах, до яких природний газ ще не прийшов, обслуговує служба скрапленого газу, Волинський обласний газонаповнювальний пункт. Природний газ отримують і майже 2400 підприємств, установ і організацій області. Обсяги розподілу становлять біля 0,5 мільярда кубометрів природного газу на рік. ПАТ "Волиньгаз" входить до реєстру найбільших платників податку у Волинській області. Минулого року до бюджетів різних рівнів було сплачено понад 50 млн гривень, у першому півріччі 2017 року – майже 35 мільйонів  гривень.

В області прокладено 7670 км розподільчих газопроводів, у тому числі з поліетилену – майже 5 000 км.  Ритмічну роботу газових мереж забезпечують 425 газорегуляторних пунктів, 1345 шафових регуляторних пунктів та 681 станцію катодного захисту, які забезпечують діючі сталеві газопроводи від корозії. ПАТ “Волиньгаз” проводить оснащення ГРП та ШРП засобами дистанційного контролю. У 2016 році в газорозподільну інфраструктуру області ПАТ “Волиньгаз” інвестувало майже 30 млн грн, із них третина була направлена на капітальний ремонт та заміну обладнання газорозподільних шафових пунктів. Упродовж трьох останніх років компанія інвестувала лише  в модернізацію обладнання ГРП, ШРП і газопроводів майже 20 млн грн. Це сучасні системи для зниження тиску газу й автоматичного підтримання його на заданому рівні, від роботи яких залежить безперебійність та безпека газопостачання до споживачів. Цьогоріч газорозподільна компанія спрямує більше 50% інвестиційних коштів на реконструкцію та модернізацію мереж, а також та капітальний ремонт обладнання на газорегуляторних пунктах.

Цього року ПАТ “Волиньгаз” разом із “Дніпропетровськгаз” взяло участь в першому пілотному проекті із спільного фінансування встановлення лічильників газу. Дві газорозподільні компанії групи РГК в містах Луцьку та Кам'янське встановили індивідуальні лічильники газу замість загальнобудинкових вузлів обліку в багатоповерхових будинках. Для цього були використані кошти пілотного проекту - разом з жителями будинків.  

Для споживачів газу оновили Центр обслуговування клієнтів. Лучанам подобається сучасний формат обслуговування, просторе приміщення, зручності. Щодня більше півтисячі клієнтів можуть обслужити менеджери нашого ЦОКу.

Луцьке газове господарство – в лідерах

Із восьми відділень, які входять в систему ПАТ “Волиньгаз”, Луцьке - найбільше. Обслуговує більше 1300 комунально-побутових підприємств, 84 котельні, 55 промислових підприємств, майже 100 тис абонентів.

Історія заснування газового господарства на території міста Луцьк сягає початку 60-их років, коли природний газ вперше прийшов до обласного центру. Офіційно управління газового господарства міста Луцьк та Луцького району, як окремого підрозділу, відкрили в січні 2002 року, а як відділення - вже 2014-го.

У колективі працює понад сотня висококваліфікованих працівників, завдяки яким обласний центр Волині та найбільшгазифікований Луцький район забезпечений безаварійним та безперебійним газозабезпеченням.

На обслуговуванні Луцького відділення знаходиться понад 1300 км розподільчих газопроводів, 2100 км ввідних та внутрішніх газопроводів, 632 ГРП (ШРП), майже 6800 будинкових регуляторів тиску.  Кожного року для проведення державної повірки обслуговується близько 370 комунально-побутових та промислових лічильників на підприємствах.

Новації та модернізація, які поліпшили обслуговування споживачів газу Луцького господарства

Постійно фахівці працюють над вдосконаленням своїх професійних навичок. Проводяться заняття, семінари, змагання на місцевому, районному та обласному рівнях. Так, цього року відбулися семінари в м.Хмельницькому та Луцьку за участю представників Pietro Fiorentini та TotalGas.

На базі Луцького відділення проінвестовано та змонтовано майданчик зі стендами для проведення занять та змагань із налагодження сучасного вітчизняного та імпортного газорегулюючого обладнання. Упродовж двох останніх років провели змагання на районному та обласному рівнях із залученням європейських представників, які представляли імпортне газорегулююче обладнання. Впроваджують обладнання закордонного виробництва, яке гарантує довготривалу та подвійну експлуатацію. Основна мета змагань та семінарів - поділитись досвідом, набути практичних та теоретичних навичок із обслуговування та налагоджування відповідного обладнання.

Протягом останніх п’яти років в Луцькому відділенні проінвестували та замінили 23 лінії редукування  ГРП (газорегуляторних пунктів), 29 ШРП (шафових регуляторних пунктів), виконано ремонтів будівель ГРП - 23 шт., забезпечили вузлами обліку газу 98,5% населення, встановили понад 300 загальнобудинкових вузлів обліку газу. Також замінили старі течошукачі  на нові прилади моделі «Варта 5-03», що дозволяє точніше виявляти та усувати витоки газу, відповідно запобігати втратам газу та підвищувати рівень безпечного користування газом у побуті.   

 

За останні п’ять років по Комплексно-приладовому обстеженні ( далі - КПО) модернізували прилади і змінили підхід та періодичність виконання робіт. У 2014 році придбали прилад німецької фірми «SEVERIN» індикаторного типу «Варіотек 480 ЕХ», яка на ринку більше 30 років і набула репутації, як найкращий прилад із виявлення витоку газу. У 2015 році придбано детектор метану «RMLD-IS», завдяки якому швидкість виконання робіт збільшилась утричі, а якість вдвічі. Він дає змогу виконувати дослідження на відстані до 30 метрів, що дозволяє добратися до найскладніших ділянок газопроводів. До того ж цей прилад дозволяє перевіряти приміщення на загазованість через вікно (скло). У 2016 році придбали прилад «Відеодіагностики для труб», який під час роботи дає змогу перевіряти наявність сторонніх включень (крадіжок) газу у системи газопостачання, а також визначати технічний стан газопроводів із середини труби, бо цей прилад  містить відеокамеру з підсвіткою та функцією відеозапису робіт.

На початку 2016 року ПАТ «Волиньгаз» офіційно перейшов на щорічне КПО, що надало можливість за допомогою високочутливих приладів виконувати роботу на всіх ділянках розподільчих газопроводів. Ці роботи фахівці виконують згідно з графіками. При цьому чітко визначають місцезнаходження, стан ізоляційного покриття незалежно від глибини закладання мереж. Також виявляють за допомогою високочутливих приладів місця витоків газу  і на розподільчих газопроводах, і на газопроводах-вводах, що в рази збільшує безпеку життєдіяльності споживачів при використанні природного газу та зменшує ризик виникнення аварійних ситуацій.

Для виконання робіт з КПО придбали новий автомобіль «Volkswagen Caddy», завдяки якому підприємства получило  змогу значно зекономити на паливно-мастильних матеріалах.

За п’ять років працівники Луцького відділення провели блакитний вогник в  оселі понад 8500 абонентів.

ПАТ «Волиньгаз» підтримує об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у прагненні абонентів до самоорганізації та більш ефективному управлінні спільним майном в тому числі газовим обладнанням та газопроводами. Тому працівники міських і районних відділень налагоджують взаємодію з ОСББ та проводять відповідні роботи для дотримання вимог порядку технічного огляду, обстеження, здійснення запобіжних заходів для безаварійної експлуатації систем газопостачання.

Екстренна служба “104”, яка працює цілодобово та безплатно для волинян

Аварійно-диспетчерська служба 104 -  підрозділ екстреного реагування. Працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Служба створена і функціонує з моменту заснування підприємства. На сьогодні в аварійно-диспетчерській службі працює майже 200 осіб.

Основне завдання АДС - локалізація та ліквідація аварійних ситуацій, пов’язаних із експлуатацією газорозподільних систем та газового обладнання. У вересні 2012 року автопарк поповнився чотирма новими автомобілями VW Transporter Kasten, що дозволило зменшити витрати на паливно-мастильні матеріали, а також скоротити час доїзду на аварійні виклики. В лютому 2014 року в службі встановлено доступ до порталу «НС», з метою оперативного оповіщення Центральної диспетчерської в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Для зменшення часу прибуття на виклик та зниження використання паливно-мастильних матеріалів, у квітні 2014 року ще додатково придбали чотири нові укомплектовані автомобілі VW Transporter Kasten 4-Motion, які мають покращену прохідність.

У  червні 2017 року  з метою централізації виробничих процесів та здійснення оперативного керівництва при ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, аварійно-диспетчерській службі встановлено програму автоматизованого обліку аварійних заявок «РГК Заявки». Функціональними перевагами програми автоматизованого обліку аварійних заявок «РГК Заявки» є можливість контролю тиску газу в мережах, розширений вибір можливих аварійних випадків, виведення на екран диспетчера інструктажу заявнику, функція електронної передачі ремонтної заявки на комп’ютер майстра відповідної експлуатаційної служби та контроль виконання заявок у режимі online. Крім того, протягом п’яти останніх років постійно поновлюється комплектація бригад АДС новими матеріалами, технічними засобами та засобами діагностики.

Із метою підвищення рівня технічної підготовки фахівців аварійно-диспетчерських бригад товариства, забезпечення безперебійної і безаварійної експлуатації систем газопостачання, своєчасного та якісного виконання робіт з локалізації та ліквідації аварійних ситуацій, щорічно в проводиться огляд-конкурс бригад АДС. У серпні цього року на Волині вперше відбулися Всеукраїнські змагання аварійно-диспетчерських служб. У них взяло участь сім команд Західного регіону. Також, для покращення взаємодії між аварійно-диспетчерською  службою ПАТ «Волиньгаз» та  іншими екстреними службами цивільного захисту (ДСНС, Національна поліція, Центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф) регулярно проводяться командно-штабні та тактико-спеціальні навчання.

Дозвілля волинських газовиків

Трудовий колектив “Волиньгазу” живе насиченим життям. Волинські газовики залюбки беруть участь у міських спартакіадах, які проводяться серед трудових колективів Луцька та області. Не пропускають можливості позмагатись із газовиками із інших регіонів. Профспілка працівників газових господарств України була створена у 1992 р., до складу якої увійшли всі газові господарства. Профком газорозподільної компанії Волині дбає про оздоровлення та санітарно-курортне лікування працівників та членів їхніх родин, організовує екскурсії вихідного дня в мальовничі куточки нашої країни, мандрівки.

 

Дружній колектив професіоналів своєї справи

З року в рік зростає протяжність газопроводів та збільшується чисельність користувачів газу. Протягом 55 років волинські газовики успішно перейняли естафету від служби скрапленого газу і понесли “блакитний” факел до найвіддаленіших куточків Волині.

Щоб природний газ постачався у кожну домівку без перебоїв та аварій, забезпечував комфорт та затишок волинян, у газовому господарстві області трудиться більше 1200  газовиків.

За 55 років товариство “Волиньгаз” із невеликої контори “Луцькгаз” перетворилось в одне із найбільших підприємств Волинської області. Газове господарство забезпечує комфорт і ззатишок майже мільйона мешканців Волині.

Як єдиний механізм, колектив компанії на чолі з професійними менеджерами  береже попередні здобутки та закладають фундамент майбутніх досягнень  для того, щоб для кожного користовуча газ залишався символом комфорту й добробуту.


Джерело: